Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели 67-ото издание на Мача на

...

Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели Мача на звездите в НБА

Отборът на ЛеБрон Джеймс завоюва 67-ото издание на Мача на звездите в НБА, побеждавайки селекцията на Стеф Къри със 148:145 (31:42, 45:36, 33:34, 39:33) точки. Звездният уикенд се организира в Лос Анджелис.

Джеймс приключи с 29 точки, 10 битки и 8 асистенции и за трети път в кариерата си завоюва наградата МВП (Най-полезен играч) на мача.

За пръв път тази година " Мачът на звездите " не се организира в класическия формат Източна против Западна конференция, а двата тима бяха с капитани ЛеБрон Джеймс и Стеф Къри, които сами избраха съставите за своите отбори.

Селекцията на Стеф Къри доминираше през първата четвърт, само че на почивката водеше със 78:76. Тимът на Джеймс стигна до триумфа след мощна игра в последните две минути. Той изравни 144:144 откакто вкара тройка 1:30 минута преди сирената последва един углавен удар на ДеРоузън за отбора на Къри, след което Джеймс вкара панер за 146:145 34.5 секунди преди края. Крайния резултат оформи Ръсел Уестбруук преди финалните 10.7 секунди.

Стеф Къри приключи с 11 точки. От неговия отбор се отличиха Деймиън Лилард и ДеМар ДеРоузън с по 21 точки.

Кевин Дюрант вкара 19 точки за спечелилите, а Джордж добави 16 точки.

ЛеБрон Джеймс започва в 14-и следващ Мач на звездите в кариерата си.

Сред звездните посетители на шоуто бяха актьорите Джак Никълсън, Арнолд Шварценегер, Елън Помпео и Джулиън Муур, рапърът Снуп Дог, певиците Бионсе и Риана, комедиантът Крис Рок, боксьорът Флойд Мейуедър, както и някогашните баскетболни звезди Карийм Абдул-Джабар, Джери Уест и Бил Ръсел.