Отборът на Лацио спечели срещу Удинезе с 1:0 след продължения

...

Вездесъщият Имобиле прати Лацио на 1/4-финал за Купата срещу Милан

Отборът на Лацио завоюва против Удинезе с 1:0 след продължения на осминафилите на шампионата за Купата на Италия и изстрада мястото си измежду 8-те най-хубави тимове в шампионата. Единственото попадение за отбора от Рим бе дело на национала Чиро Имобиле в 106-а минута.

Първото полувреме двата тима играха доста деликатно, а първата рискова опция бе за Удинезе, само че Исаак Съксес получи топката в рискова непосредственост, само че в последния миг бе блокиран от бранител на домакините.

В 59-ата минута още веднъж Съксес стреля, само че ударът не бе проблем за вратаря Пепе Рейна.

Лацио се засилва към края на мача. Чиро Имобиле направи пропуск със слаб удар в 87-ата минута, като по-късно и добавката на Раул Моро бе блокирана.

Така се стигна до 106-ата минута, в която Имобиле получи топката на границата на наказателното поле, нахлу в него и елегантно трансферира вратаря за крайното 1:0. До края на мача не бе отсъдена дузпа за Лацио за игра с ръка на Жан-Виктор Макенго с ръка в наказателното поле.

По този метод столичани си осигуриха конфликт с Милан на 1/4-финалите в шампионата.