Отборът на Лацио се доближи на три точки от лидера

...

Лацио разгроми Специя и остава близо до лидера Наполи в Серия А

Отборът на Лацио се приближи на три точки от водача в класирането на Серия А Наполи, откакто разгроми Специя на Петко Христов с 4:0 в мач от осмия кръг на шампионата. Българският национал не игра в срещата.

Двубоят на " Стадио Олимпико " стартира стремително за домакините, които след единствено 39 секунди игра получиха правото да изпълнят дузпа, само че голмайсторът на отбора Чиро Имобиле стреля над гредата от бялата точка.

Това не повлия отрицателно на римските " орлите " и в 12-та минута те поведоха посредством Матия Дзакани, а малко по-късно Алесио Романьоли удвои.

След почивката централният халф Сергей Милинкович-Савич вкара нови две попадения за Лацио, оформяйки крайното 4:0.

По този метод отборът на Джовани Мартушело към този момент има 17 точки, какъвто е и активът на Аталанта и Милан. Лидерът Наполи е с 20 пункта. Специя заема 12-та позиция в подреждането с актив от 8 точки.