Отборът на Лацио продължава верния си ход в италианския футболен

...

Лацио дръпна на Интер, нов гол на сметката на Нани

Отборът на Лацио продължава правилния си ход в италианския футболен шампионат. Столичният отбор наложи превъзходството си над своя посетител Удинезе, в борбата сред двете единайсеторки от 21-ия кръг на " Серия " А.

Римляните завоюваха борбата с " класическото " 3:0. Точни в тяхна изгода бяха Луиш Нани, Фелипе Андерсон и Самир Сантос, пратил топката в личната си врата.

Домакините разпределиха правилно напъните си в границите на двете полувремена, като в тяхна изгода падна един гол през откриващата част, а по-късно и самите те осъществиха два през идващия стадий от конфликта.

Сантос имаше неприятния шанс да си означи автогол след 22 игрови минути, като макар многочислените акции на Лацио, нов гол до почивката не падна.

Само две минути след нея обаче Луиш Нани вкара за следващ път през сезона, удвоявайки преднината на отбора си.

Снимка 336140
Източник:

Крайното 3:0 оформи Андерсон, разписал се 3 минути преди приключването на постоянното време.

Със извоюваните три пункта, Лацио се утвърди на " бронзовата " позиция в таблицата, като разполага с актив от 46 точки - 3 повече от преследвача си Интер. Удинезе остава на 10-ото място в класирането.