Отборът на Лацио постигна ценна домакинска победа с 2:1 над

...

Лацио започна с успех похода си в Европа

Отборът на Лацио реализира скъпа домакинска победа с 2:1 над кипърския Аполон Лимасол в първа среща от груповата фаза на Лига Европа. Попаденията за римляните означиха Луис Алберто в 13-ата минута и Чиро Имобиле от дузпа в 83-ата минута. За гостите прецизен бе Емилио Зелая в 87-ата минута. Така “орлите” записаха значима победа в Група “Н”, където са и тимовете на Айнтрахт Франкфурт и Олимпик Марсилия.

Срещата стартира мощно за домакините, които потеглиха самоуверено в офанзива. В 13-ата минута Лацио откри резултата след страхотна офанзива, почнала от Сергей Милинкович-Савич. Сърбинът пусна пас през центъра към Луис Алберто, който пък изведе Фелипе Кайседо зад тила на отбраната на Аполон Лимасол. Въпреки че нападателят бе застигнат от своя надзирател, Кайседо пусна акуратен пас с пета към Алберто, извеждайки го очи в очи със стража на гостите. Испанецът насочи топката, без да се забавя, като приключи доста красива офанзива на “орлите”.  В 18-ата минута Кайседо се пребори добре с неприятелски бранител, само че ударът му мина около десния непряк дирек. И в идващите минути домакините от Рим бяха по-активният тим на терена, като на два пъти Кайседо бе покрай това да удвои преднината на отбора си, само че без триумф. Гостите от Лимасол пък доближиха мъчно до наказателното поле на Лацио и по този начин първото полувреме приключи с най-малък задатък за отбора на Симоне Индзаги.  Втората част стартира добре за гостите, които потеглиха в офанзива в търсене на изравнително попадение. В 51-ата минута удар на Мустафа Карайол бе избавен от Прото. Най-чистото състояние пред вратата на Лацио пристигна в 72-ата минута, когато Карайол бе оставен непокрит на втора греда. Изстрелът му с глава обаче мина на сантиметри около левия непряк дирек на Прото.  Така се стигна до 83-ата минута, в която Фелипе Кайседо създаде дузпа, възползвайки се от много неразчетен шпагат на Жоао Педро. Зад топката застана влезлият в игра Чиро Имобиле, който не сбърка при изстрела си.  Четири минути по-късно гостите стигнаха до гол посредством Емилио Зелая. Футболистът на Аполон бе най-съобразителен в наказателното поле след основал се карамбол при центриране от корнер. В последната минута на добавеното време Сенад Лулич подходи повече от високомерно, отстранил съпротивата на стажа на гостите.  Защитникът на Лацио изчака защитник на гостите да се върне на голлинията, а при последвалия удар на Лулич бранителят съумя да почисти сигурен трети гол. Това бе и последното по-сериозно състояние пред една от двете порти, а Лацио стартира европейската си акция с победа.

ЛАЦИО - АПОЛОН ЛИМАСОЛ 1:0 Алберто (13') 2:0 Имобиле (84' д) 2:1 Зелая (87')
Състави:
Лацио: Прото, Касерес, Баста, Ачерби, Бащош, Дурмиши, Алберто, Бадел, Милинкович-Савич, Мурджа, Кайседо;

Аполон: Вале, Педро, Юсте, Роберж, Василиу, Криакоу, Сакети, Шембри, Абел Перейра, Папоулис, Малика; Лига Европа 1 кръг, четвъртък 20 септември  Лацио 2:1краен резулат  Аполон