Отборът на Лацио постигна минимална победа с 1:0 над Клуж

...

Измъчена победа на Лацио запази искрица надежда за класиране напред

Отборът на Лацио реализира минимална победа с 1:0 над Клуж в дуел от груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение в срещата падна в 24-ата минута и бе дело на Хоакин Кореа.

Лацио имаше опция да открие резултата още в 8-ата минута, само че ударът на Марко Пароло бе блокиран от бранител, който извърши необикновен шпагат.

В 24-ата минута Хоакин Кореа бе изведен от Боби Адекание и показва брилянтно самообладание, стреляйки в долния десен ъгъл.

Малко по-късно Андрей Бурка можеше да върне Клуж в срещата, само че опитът му от воле мина тъкмо около лявата греда.

До края на първата част Лацио бе по-активният тим и пропусна голям брой шансове.

През втората част Ласина Траоре възвърне равенството, само че голът му не бе зачетен поради засада.

Само две минути по-късно Билел Омрани преодоля противник и се впусна към границата на наказателното поле, откъдето насочи страховит удар, който обаче мина на косъм от лявата греда.

Така Лацио резервираха възможностите си за класиране напред, само че остават на трета позиция и разчитат на това да победи Рен, а същевремнно Клуж да загуби от Селтик.