Отборът на Лацио откри с победа 32-ия кръг на италианската

...

Лацио не остави много шансове на Салернтина и откри 32-ия кръг в Италия с категорична победа

Отборът на Лацио откри с победа 32-ия кръг на италианската Серия А.

Столичани завоюваха с 4:1 семейството си против последния в класирането Салернитана, откакто преди този момент изгубиха дербито с Рома (0:1) и от Ювентус (0:2) в първия полуфинал за Купата.

В петък вечер обаче възпитаниците на Игор Тудор взеха решение всичко още преди почивката.

Бразилецът Фелипе Андерсон вкара 2 пъти, откакто откри резултата в 7-ата минута, а в 14-ата Матиас Весино го удвои.

В 16-ата гостите върнаха един гол посредством Лум Чауна, само че с втория си подобен в дуела Фелипе Андерсон на процедура постави точка на разногласието в 35-ата минута за 3:1.

Този резултат се резервира до заключителните минути на дуела, защото в 84-ата на терена се появи Густав Исаксен, а единствено 3 по-късно точно той оформи крайното 4:1.

След триумфа си Лацио към този момент има 49 точки и измесва от 7-ото място Наполи, който обаче има 48 и мач по-малко.

Салернитана остава закотвен на дъното с едвам 15 точки от 32 срещи, до момента в който първият спасяващ се Верона има 27 в своя актив, само че и мач по-малко.