Отборът на Латина се поздрави с първа победа от началото

...

Латина с първа победа в Италия, Иван Алипиев бе избран за MVP

Отборът на Латина се поздрави с първа победа от началото на сезона в Италия. Тимът съумя да направи поврат в мача си против ЛУИСС Рома и да прекъсне серията си от шест следващи загуби, отреждащи му 11-ата позиция.

Латина надви над домакините от отбора на Рома с 86:76, като на почивката резултатът бе 40:51. В идващите две елементи обаче гостите съумяха да наложат волята си и да се върнат в мача и да понижат изоставането си на 2 точки. В последната четвърт отборът на Латина вкара 22 точки против 10 на противника и по този начин да запише първа победа от 7 мача.

Иван Алипиев бе определен за MVP, като записа 13 точки, 8 битки и 1 асистенция. Другият българин в тима на Латин Борислав Младенов приключи с 6 точки, 3 битки и 2 асистенции.