Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов

...

Иван Алипиев бе най-резултатен за третия успех на Латина в баскетболното първенство на Италия

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, записа трета победа в в " Зелената група " на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

Латина победи като посетител Виджевано с 95:87 (28:26, 23:24, 22:18, 22:19) в мач от 19-ия кръг.

Иван Алипиев направи мощен мач и стана най-резултатен с 24 точки. Той беше титуляр, игра 35 минути и добави към статистиката си 8 битки, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър. Борислав Младенов влезе като запаса и приключи с 5 точки и 3 битки за 13 минути на игрището.

Тимът има и 16 загуби в шампионата и се намира на последното, 12-о място във краткотрайното класиране.

Латина ще бъде хазаин на Монферато в идващия кръг от шампионата на 21 януари.