Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов

...

Иван Алипиев най-резултатен при загуба на Латина

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, позволи проваляне от Канту със 72:90 (16:18, 21:29, 18:25, 17:18) като посетител в мач от 14-ия кръг в така наречен " Зелена група " на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това бе 12-а загуба от 14 изиграни срещи от началото на сезона като отборът има и две победи, и се намира на последното, 12-о място във краткотрайното класиране.

И двамата българи бяха в титулярния състав на гостите. Иван Алипиев изигра мощен мач и беше най-резултатен с 18 точки. Той добави още 4 битки и 1 асистенция за 29 минути на терена.

Борислав Младенов приключи със 7 точки, 4 битки, 2 асистенции и 2 отнети топки за 25 минути.

Антъни Хики се отличи с 22 точки за спечелилите.

В идващия си мач от шампионата на 17 декември Латина ще одобри Себастиани Риети.
Източник: novsport.com