Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов

...

Иван Алипиев и Борислав Младенов играха при десетата шампионатна загуба на Латина

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, позволи проваляне вкъщи от Торино със 79:83 (29:18, 11:20, 16:18, 14:14, 9:13) след продължение в мач от 12-ия кръг в така наречен " Зелена група " на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

Тимът на Латина претърпя десетата си загуба от началото на сезона като има и две победи, и се намира на последното, 12-о място във краткотрайното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра цялостни 40 минути и се показа на равнище. Той се отличи с 14 точки, 5 битки и 1 асистенция.

Другият българин Борислав Младенов влезе като запаса и за 18 минути приключи с 3 битки, 2 асистенции, 2 отнети топки и чадър, само че не съумя да се разпише.

Най-резултатен за Латина беше Салваторе Парило с 18 точки, а за Торино 17 осъществя Николо Де Вико.

Алипиев, Младенов и съотборниците им от Латина ще гостуват на Кремона в идващия кръг на 6 декември.