Отборът на Лас Вегас Ейсес спечели титлата в Женската национална

...

Лас Вегас Ейсес спечели титлата в Женската НБА

Отборът на Лас Вегас Ейсес завоюва купата в Женската национална баскетболна асоциация (WNBA).

Тази нощ воденият от Беки Хамън отбор победи със 78:71 като посетител Кънектикът Сън и завоюва финалната серия с 3:1 триумфа.

За " асата " това е първа купа в WNBA след два изгубени финала през 2008 и 2020 година. Кънектикът пък остава без купа, като " слънцата " към този момент имат четири изгубени финала - през 2004, 2005, 2019 и 2022 година.

В заключителния четвърти мач от финалната серия най-резултатна за отбора от Лас Вегас бе Челси Грей, която приключи с 20 точки, 5 битки и 6 асистенции на сметката си. Още 17 точки добави Рикуана Уилямс, а с 15 остана Кейси Плъм. Ейджа Уилсън приключи с " дабъл-дабъл " от 11 точки и 14 битки за победителките, като също така игра и цялостни 40 минути.

За Кънектикът Кортни Уилямс осъществя 17 точки. Джонкел Джоунс добави 13, а ДеУона Бонър, която има македонско поданство, остана с 12 точки. С " трипъл-дабъл " в дуела от 11 точки, 10 битки и 11 асистенции завърши Алиса Томас, само че и това не се оказа задоволително на отбора на домакините, с цел да избегне загубата.

Приза за " Най-полезен състезател във Финалите " предстоящо отиде при Челси Грей, която записа по 18,3 точки и 6 асистенции в хода на серията с Кънектикът.