Отборът на Лас Палмас стана вторият сигурен изпадащ от Ла

...

Алавес подпечата смъртната присъда на Лас Палмас

Отборът на Лас Палмас стана вторият сигурен изпадащ от Ла Лига за сезон 2017/2018. Тъжната развръзка за отбора от Канарските острови стана факт след тежко проваляне вкъщи с 0:4 от Алавес в 34-ия кръг. Така при 4 оставащи кръга (максимум вероятни 12 точки) предпоследният Лас Палмас остава на 13 от първия над чертата отбор на Леванте.

В интерес на истината съдбовната загуба можеше да бъде избегната, в случай че домакините имаха малко повече шанс пред гола. През първата част в 28-ата минута Хави Кастеяно нанесе прекрасен шут по посока нагорния десен ъгъл, а вратарят на Алавес Фернандо Пачеко се намеси респектиращо. Малко след началото на втората част Оженекаро Етебо беше даже по-близо, като шутът му срещна напречната греда.

източник: БГНЕС

Буквално в идната офанзива, в 51-ата минута, Алавес откри. Мубарак Уакасо изпрати супер центриране до Мунир Ел Хадади и играещият чартърен от Барселона нападател стреля точно с глава – 0:1.

В 73-ата минута Ел Хадади мушна и втори гол за смут на домакинските почитатели. Този път асистенцията беше дело на Алфонсо.

Оттук нататък моралът в редиците на Лас Палмас се срина и 6 минути по-късно пристигна и третият гол. Рубен Сорбино центрира доста добре и от упор Алваро Медран с глава разстреля вратаря на Лас Палмас.

Самият Сорбино оформи крайния резултат във втората минута от добавеното време.

Победата изкачи Алавес до 13-ото място с 41 точки.