Отборът на Ланс постигна първа победа за сезона във френското

...

ОБЗОР: Ланс с първа победа във Франция

Отборът на Ланс реализира първа победа за сезона във френското състезание, надделявайки над Тулуза с 2:1 в домакинска среща от 6-ия кръг. Северняците имат към този момент 4 точки и се придвижиха на 16-о място, а дъното слезе Клермон, който по същото време падна от Льо Авър.

Тимът на Ланс се върна към шампионата след сполучлив мач в Шампионската лига – тъждество и точка при визитата на Севиля. Днес играчите на Франк Хайс се бориха доста и бяха възнаградени с надвит гол на Морган Гилавоги 6 минути преди края на срещата.

Но домакините би трябвало да съжаляват, тъй като в първите 20 минути на два пъти техни футболисти уцелиха гредите. И обратно на логиката Тулуза откри посредством Сесар Гелаберт в 33-ата минута. Късметът се усмихна за Ланс в добавеното време на първата част, когато след подаване на Тийс Далинга най-съобразителен беше Уесли Саид, който изравни.

Завърналият се в елита тим на Льо Авър записва четвърти следващ мач без проваляне и през днешния ден победиха с 2:1 Клермон. Така с 9 точки те към този момент са на 9-о място. Набил Алиуи в 4-ата минута и Мохамед Байо в 7-ата осигуриха трите точки, а Шейк Конате в 44-ата върна един гол за гостите.