Отборът на Кьолн стигна до победа като гост с 3:1

...

Кьолн смълча Херта насред Берлин

Отборът на Кьолн стигна до победа като посетител с 3:1 в Берлин над локалния Херта. С успеха „ козлите “ се изравниха по точки с Унион Берлин и заеха неговото шесто място във краткотрайното класиране, като за това се оказа основен третия гол в днешния дуел дело на Ян Тилман в добавеното време.

Опитният френски голаджия Антъни Модест откри в 29-ата, а словашкият национал Ондрей Дуда повиши на 2:0 три по-късно.

Въпреки опитите си, столичани стигнаха до едвам едно попадение във вратата на Марвин Швабе, пристигнало в 57-ата минута посредством Владимир Дарида.

Във втората минута на добавеното време Ян Тилман се възползва от груба неточност в защитата на отбора от немската столица и подпечата триумфа на играчите в червени екипи, отбелязвайки трети гол.