Отборът на Кьолн победи като гост РБ Лайпциг с 2:1

...

Аутсайдерът Кьолн посече РБ Лайпциг

Отборът на Кьолн победи като посетител Република България Лайпциг с 2:1 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Кьолн е финален, 18-и във краткотрайното класиране със 17 точки и записа едвам четвърта победа от началото на сезона, а с триумфа си против Лайпциг спря серия от четири мача без победа.

Тимът на Република България Лайпциг остана с 38 точки на шестото място във краткотрайното класиране. Лайпциг позволи втора поредна загуба в Бундеслигата.

Домакините от Република България Лайпциг поведоха още в 5-ата минута на мача посредством Жан-Кевин Огюстен, който бе прецизен отблизо разстояние. В 20-ата минута Огюстен напредна и стреля, само че пропусна задачата.

В 45-ата минута Хорхе Мере вкара топката във вратата на домакините, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Гостите от Кьолн поразиха противника с две попадения в границите на 7 минути. Първи в 70-ата Венсан Козиело овладя топката и с прекрасен удар осъществя за 1:1.

В 77-ата Леонардо Битенкурт получи топката от Марсел Рисе и означи победния гол за Кьолн – 2:1.

източник: Gulliver/GettyImages