Отборът на Кьолн наруши серията си от три ремита, спечелвайки

...

Кьолн срази Волфсбург в голово шоу

Отборът на Кьолн наруши серията си от три ремита, спечелвайки гостуването си на Волфсбург с 4:2 в зрелищния дуел посред им от петия кръг на Бундеслигата.

Лукас Нмеча откри за “вълците ” още във втората минута, само че “козлите ” реализираха бърз поврат след попадение на Деян Любичич в 22-рата минута и автогол на Пауло Отавио в 31-вата минута. Тяхната преднина набъбна още повече в добавеното време на първата част, когато Флориан Кайнц беше прецизен от дузпа. Нмеча понижи изоставането на домакините с втория си гол в 79-ата минута, само че единствено две по-късно Саргис Адамян оформи крайния резултат със своето попадение.

Така Кьолн остава непобеден досега в шампионата, заемайки петото място в него с 9 точки в актива си, а Волфсбург е на плейофното 16-о място със единствено 2 извоювани пункта.

Снимки: Gettyimages