Отборът на Кротоне записа първа победа през сезона в Серия

...

Кротоне отлепи срещу опашкаря, Тонев в сектор Д

Отборът на Кротоне записа първа победа през сезона в Серия " А ". Плячка на " акулите " стана последният Беневенто, който загуби като посетител с 0:2. От състава на Давиде Никола отсъстваше българският национал Александър Тонев, който лекува травма и бе фен на срещата.

В 43-ата минута 20-годишният Роландо Мандрогора даде звук за триумфа на домакините. Той получи топката от Адриан Стоян и я прати под гредата, с което стана най-младият халф, осъществил гол до този миг през сезона в шампионата.

В началото на второто полувреме шведът Маркус Кристер Роден сподели прецизен мерник и към този момент бе 2:0 за Кротоне. Играчите на Беневенто разумно се хвърлиха напред да връщат головете. Те получиха право да изпълнят углавен удар в 87-ата минута. Бенито Виола обаче пропусна от бялата точка и Алекс Кордас приключи мача със суха мрежа.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Серия А 6 кръг, неделя 24 септември  Кротоне 2:0краен резулат  Беневенто