Отборът на Кристъл Палас постигна убедителна победа с 4:1 като

...

Батшуай и Заха удължиха мъката на Лестър

Отборът на Кристъл Палас реализира безапелационна победа с 4:1 като посетител на Лестър в среща от 27-ия кръг на Висшата лига. Уилфред Заха (70’, 90+3’) се регистрира с две попадения за спечелилите, а по едно прибавиха Миши Батшуай (40’) и Лука Миливоевич (81’) от дузпа. Почетен гол за домакините осъществя Джони Еванс (64’).

Лестър беше по-активният тим през цялото първо полувреме, само че Кристъл Палас изчака своя миг и нанесе първия си удар в 40-ата минута, когато Джеймс Макартър опита отдалечен изстрел, а топката рикошира в Батшуай, който протегна крайник и я прати в мрежата. Това е първи гол на белгийския национал с екипа на лондонския отбор. Постепенно Лестър се съвзе и изравни в 64-ата минута посредством Еванс. “Орлите” обаче бързо си върнаха преднината, откакто в 70-ата Заха засече точно центриране на Макартър. В 81-ата минута съдията уточни бялата точка за фаул на Еванс против Джефри Шлуп в наказателното си поле, а дежурният реализатор Миливоевич трансформира дузпата в гол. В последните секунди на мача Заха оформи крайния резултат след подаване на влезлия като запаса Джордан Аю.
W #LEICRY pic.twitter.com/DzRjdvMplD
— Crystal Palace F.C. (@CPFC) February 23, 2019 С успеха през днешния ден Кристъл Палас събра 30 точки, като се намира на 13-о място. Лестър е с една позиция по-нагоре и два пункта повече. Тимът продължава да се намира в “черна” серия от 7 мача без победа. Премиър лийг 27 кръг, събота 23 февруари  Лестър 1:4краен резулат  Кристъл Палас