Отборът на Кристъл Палас постигна драматична победа с 2:1 над

...

Кристъл Палас шокира Брайтън в края

Отборът на Кристъл Палас реализира трагична победа с 2:1 над Брайтън в дуел от 25-ия кръг на Премиър лийг.
Двубоят вървеше към тъждество, когато триумфът за лондончани донесе Кристиан Бентеке, който се разписа в петата от даденото от съдията продължение.

Резултатът в мача беше открит от гостите в 28-ата минута, когато се разписа Жан-Филип Матета.Брайтън съумя да изравни при започване на втората част посредством Жоел Велтман.

В петата минута на добавеното време опитният Кристиан Бентеке се разписа с удар от въздуха и донесе трите точки за Палас.

С триумфа Кристъл Палас събра 32 точки и върви на 13-ата позиция във краткотрайното класиране. Брайтън има 26, които му отреждат 16-ото място.

Премиър лийг 25 кръг, понеделник 22 февруари  Брайтън 1:2краен резулат  Кристъл Палас