Отборът на Кристъл Палас победи с 2:0 Уест Бромич Албиън

...

Кристъл Палас изпрати УБА към Чемпиъншип като последен

Отборът на Кристъл Палас победи с 2:0 Уест Бромич Албиън в последния мач на двата тима във Висшата лига за сезона. След скучно първо полувреме домакините стигнаха до триумфа с попадения през втората част на срещата. Улифред Заха откри в 69-ата минута, когато се възползва от подаване на Патрик ван Аанхол, а в 78-ата холандецът самичък означи втория гол. Левият бек получи пас от Анди Таузънд и се разписа в трети следващ мач.

В крайното класиране на Премиър лийг Кристъл Палас финишира на удобното 11-о място с актив от 44 точки и следващата година още веднъж ще бъде част от елита на британския футбол. Уест Бромич от своя страна изпада в Чемпиъншип, откакто финишира на дъното на подреждането с 31 точки. Там компания ще му вършат още Стоук Сити и Суонзи, които са другите два отбора, оставащи под чертата във финалното нареждане.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ

It’s official. The Swans are going down.

They will join West Brom and Stoke in the Championship. pic.twitter.com/Cvp9gmIzub
— ESPN FC (@ESPNFC) May 13, 2018 Премиър лийг 38 кръг, неделя 13 май  Кристъл Палас 2:0краен резулат  Уест Бромич