Отборът на Краснодар завърши 2:2 у дома срещу Урал в

...

10 от Краснодар оцеляха срещу Урал, Спартак с шокираща загуба

Отборът на Краснодар приключи 2:2 вкъщи против Урал в дуел от 20-ия кръг на съветската Премиер лига, откакто игра съвсем час с човек помалко на терена.

Двубоят стартира чудесно за домакините, които стигнаха до гол в 12-ата минута посредством Мохамед Сюлейманов. Попадението падна след офанзива по левия фланг. Евгений Чернов центрира в наказателното поле, където Сюлейманов се оказа най-съобразителен и откри. В 35-ата минута Игор Смолников остави Краснодар с човек по-малко, откакто получи втори жълт картон.

Урал стигна до цялостен поврат при започване на втората част, когато на два пъти се разписа Рафал Августиняк - 52 и 59 минута. Резултатът се резервира до 85-ата минута, когато Реми Кабела с глава върна равенството.В различен мач от кръга Ахмат загуби с 1:2 вкъщи от Динамо Москва.

Треньорът на грозненци Андрей Талалаев изрази съществени искания към съдийството, което съгласно него не е било обективно.Спартак пък позволи изненадваща загуба с 0:2 от Рубин Казан в Москва. След едно безуспешно първо полувреме, първото попадение в срещата падна в 53-ата минута, а негов създател стана Джордже Деспотович.В 89-ата минута Деспотович оформи своя дубъл.

И двата отбора не приключиха в цялостен състав, откакто в края на първата част беше изпъден Роман Зобнин от Спартак, а в 71-ата играта напусна и халфът на гостите Оливер Абилгор.

Така Рубин реализира първи триумф над Спартак като посетител от юли 2010 година. Премиер Лига 20 кръг, неделя 28 февруари  Краснодар 2:2краен резулат  Урал