Отборът на Краснодар се класира за 1/8-финалите на турнира за

...

Краснодар срещу Криля Советов на 1/8-финал за Купата

Отборът на Краснодар се класира за 1/8-финалите на шампионата за Купата на Русия, откакто победи с 2:0 като посетител Авангард Курск на стадион “Трудови резерви”. “Биковете” откриха едвам в деветата минута, когато се разписа Николай Марков. В средата на втората част крайният резултат беше завършен от Риман Шишкин. В идната фаза Краснодар ще играе с Криля Советов, който победи като посетител Тамбов след продължения с 2:1. Домакините откриха в 38-ата минута посредством Данил Кльонкин, а гостите върнаха равенството в средата на втората част, когато се разписа Никита Чичерин. Победата за водения от треньора Андрей Тихонов отбор донеса отбранителният халф Паул Антон в петата минута на добавеното време. Осминафиналният конфликт сред Краснодар и отбора от Самара е на 31 октомври.