Отборът на Краснодар победи с 2:1 като гост Зенит в

...

Краснодар излъга и изпревари Зенит

Отборът на Краснодар победи с 2:1 като посетител Зенит в мач от 25-ия кръг на съветската Премиер Лига. Олег Шатов, който е благосъстоятелност на Зенит, само че играе в Краснодар чартърен, даде задатък на “биковете” в резултата с прекрасен удар от въздуха в 22-ата минута. В 33-ата минута Александър Ерохин изравни, откакто нахлу в наказателното поле и стреля, а топката се отклони от тялото на футболист на Краснодар и се озова във вратата. Гостите въпреки всичко излъгаха питерци с гол на Виктор Клаесон в 88-ата минута.

Така Краснодар завоюва първия си мач след раздялата с наставника Игор Шалимов и заема четвърто място в класирането с 44 точки, изпреварвайки питерци, които към този момент са пети с 42. Зенит е с мач по-малко от Краснодар.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 25 кръг, събота 7 април  Зенит 1:2краен резулат  Краснодар