Отборът на Коста Рика победи с 3:2 като гост Чили

...

Коста Рика изненада Чили, Санчес вкара, но и изпусна дузпа

Отборът на Коста Рика победи с 3:2 като посетител Чили в контрола. Костариканците поведоха с 3:0 след голове на Кендал Уотсън (36’, 59’) и Роналд Матарита. След това домакините върнаха две попадения посредством Себастиан Вегас (70’) и Алексис Санчес (90’).

В 36-ата минута гостите излязоха напред в резултата, откакто Уотсън се разписа с глава. В 59-ата още веднъж той удвои преднината на своя отбор след осъществяване на корнер. Само пет минути по-късно Коста Рика към този момент водеше с 3:0 след попадение на Матарита. В 70-ата минута Чили понижи изоставането си, когато удар на резервата Николас Кастийо срещна напречната греда, само че с добавката си Вегас прати топката във вратата. В 82-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Уотсън, само че звездата на отбора Алексис Санчес стреля в средата на вратата, което разреши на вратаря Естебан Алварадо да избави с крайник. В последните секунди на постоянното време Санчес въпреки всичко съумя да се разпише за крайното 2:3.
Chile fell to Costa Rica 3-2.

They were behind 3-0 after 64 minutes.