Отборът на Копенхаген записа важен успех с 2:1 при гостуването

...

Копенхаген изтръгна победа над Бордо в последните секунди

Отборът на Копенхаген записа значим триумф с 2:1 при гостуването си на Бордо в дуел от груповата фаза на Лига Европа. Головете за датчаните означиха Пиерос Сотириу (42’) и Роберт Сков (90+2’), а за французите се разписа Юнус Санкаре (84’).

Първата част не предложи нищо забавно за феновете чак до 42-ата минута, когато Сотириу попари домакините. Те имаха опция да изравнят от дузпа в самия завършек на полувремето, само че Франсоа Камано стреля настрана от вратата. И през втората част забавните събития бяха в последните й минути. Санкаре зарадва почитателите на Бордо с изравнително попадение в 84-ата минута, само че в добавеното време Сков донесе трите точки за гостите от Дания. Те приключиха дуела с 10 индивида, откакто в самия му край Зека си изкара втори жълт и надлежно червен картон.
Bordeaux concede late against FC Copenhagen… and turn into a rugby team on kick off #UEL #FCKlive pic.twitter.com/56C50CRZht
— Joe Short (@_jshort) October 4, 2018 Така Копенхаген води в група G, дружно със Зенит. И двата отбора имат по 4 точки, до момента в който Славия Прага е с 3. Бордо остава без актив след втората си загуба в два мача. Лига Европа 2 кръг, четвъртък 4 октомври  Бордо 1:2краен резулат  ФК Копенхаген