Отборът на Клермон Фуут стигна само до равенство 2:2 в

...

Клермон Фуут без Кавдански стигна само до реми

Отборът на Клермон Фуут стигна единствено до тъждество 2:2 в семейството си на Париж ФК в срещата сред двата отбора от 38-ия кръг на Лига 2. Този резултат не бе най-желания и от двата отбора, които се борят за класиране за плейофа за влизане в Лига 1. Българинът Мартин Кавдански още веднъж не влезе в игра за домакините и изгледа дуела от скамейката.

Гостите на два пъти повеждаха в мача с голове на Чукунте в 33-ата минута от дузпа и на Лопес Баила в 51-ата минута. Домакините обаче и двата пъти съумяха да се доберат до равнене след точни изстрели на Дулин в 49-ата и Дюгимон в 74-ата минута от дузпа.

Мачът бе много нервозен и в него бяха показани общо три червени картона - един за домакините и два за гостите. Иглесиас бе изпъден от състава на Клермон в 78-ата минута, а Юху в 73-ата и Керуш в 85-ата минута от състава на Париж бяха пратени под душовете.

След този мач Клермон остава на 6-ото място в класирането с 63 точки и 2 по-малко от 5-ия Брест. Париж пък е на 8-ото място с 61 точки.