Отборът на Казахстан стартира с победа навън участието си в

...

Казахстан с летящ старт в Лигата на нациите

Отборът на Казахстан започва с победа на открито присъединяване си в шампионата на УЕФА Лигата на нациите. Тимът на казахите надделя като посетител с 2:0 Литва в дуел от Лига С.

Гостите откриха още в третата минута, когато Бактие Зайнутдинов съумя да преодолее защитата на домакините от близка отдалеченост. Литовците потеглиха в офанзива, само че не успяваха да основат голови положения. Гостите пък пропуснаха да удвоят след осъществяване на корнер.

След почивката домакините сътвориха куп положения, само че шансът покри гостите. Каролис Лаукжемис пък не съумя да откри вратата на Покатилов от близо. Така се стигна до 86-ата минута, когато резервата Исламбек Куат удвои и оформи крайния резултат. В идващия кръг Казахстан приема Беларус.