Отборът на Кардиф Сити излъга с 2:1 като гост Саутхамптън

...

Кардиф излъга Саутхамптън след драма в добавеното време

Отборът на Кардиф Сити излъга с 2:1 като посетител Саутхамптън в мач от 26-ия кръг на британската Висша лига. Последните няколко минути в добавеното време на срещата бяха трагични. Първо “светците” изравниха за 1:1 в 91-ата минута с гол на Джак Стивънс, само че в 93-ата резервата Кенет Зохоре донесе успеха на уелсците.

Преди това Сюлеймане Бамба бе дал задатък на Кардиф в резултата с попадение в 69-ата минута. Сол Бамба изпрати топката във вратата на “светците” след осъществяване на ъглов удар. Също след корнер Стивънс изравни в 91-ата, само че насладата на домакините изтрая единствено две минути, откакто Зохоре с шут отблизо разстояние преодоля Алекс Маккарти.

Саутхамптън няма победа в последните си три срещи в Премиър Лийг и заема 17-о място в класирането с 24 точки. Кардиф пък е 15-и с 25 след втора поредна победа в шампионата.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 26 кръг, събота 9 февруари  Саутхамптън 1:2краен резулат  Кардиф Сити