Отборът на Каляри продължи силното си представяне на чужд терен

...

Каляри не загуби на пореден стадион в Италия

Отборът на Каляри продължи мощното си показване на непознат терен и през днешния ден си потегли с точка от визитата на Торино в дуел от 9-ия кръг на Серия “А” - 1:1. Нахитан Нандес вкара за сардинци с мощен удар от воле в 40-ата минута, само че в 69-ата влезлият като запаса Симоне Дзадза изравни след подаване на Андреа Белоти.

| FISCHIO FINALE

Torniamo a casa con un punto.
Continuiamo il nostro cammino! #TorinoCagliari 1-1 pic.twitter.com/Y2Z43CZpsC
— Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) October 27, 2019
По този метод Каляри към момента няма загуба при посещение в шампионата, като реализира две победи и два “хикса”. При триумф досегашните съотборници на Кирил Десподов дори можеха да изместят Наполи от четвъртото място, откакто отборът на Карло Анчелоти се препъна против СПАЛ 2013 - 1:1. За последно Каляри загуби преди съвсем два месеца.

Торино пък е на другия полюс, защото не е побеждавал от месец насам, когато надделя Милан с 2:1. В последните четири кръга “биковете” стигнаха единствено до 2 точки.

През идната седмица Каляри ще играе поредно с Болоня и Аталанта, а на Торино задачата е много по-трудна - мачове против Лацио и Ювентус.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 9 кръг, неделя 27 октомври  Торино 1:1краен резулат  Каляри