Отборът на Каляри надви този на Аталанта с 1:0 в

...

Каляри оцеля, Аталанта ще играе в ЛЕ

Отборът на Каляри надделя този на Аталанта с 1:0 в среща от последния 38-ми кръг на Серия А, изиграна на “Сардиния Арена”. Победният гол бе дело на Лука Чепители в 87-ата минута. Така Каляри приключи на избавителното 16-о място с 39 точки, единствено с две повече от изпадналия Кротоне. Аталанта пък публично се класира за Лига Европа със 7-ата си позиция и 60 пункта, само че ще би трябвало да премине през три квалификационни кръга, с цел да се добере до групите на шампионата.

FINLE #CagliariAtalanta 1-0 pic.twitter.com/v9TNdiMSJe
— Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) May 20, 2018
Гостите от Бергамо тотално надиграха днешния си противник, само че сардинците честваха след последния съдийски сигнал, откакто в 87-ата минута Чепители осъществя единствения гол в мача след осъществяване на корнер.

В 92-ата Матия Калдара изпусна дузпа за “бергамаските” и по този начин подпечата тяхната загуба. СТАТИСТИКА