Отборът на Каляри измъкна изключително трудна победа над Болоня с

...

Бившите на Десподов и Антов се захапаха здраво в Италия

Отборът на Каляри измъкна извънредно сложна победа над Болоня с 2:1 като хазаин в мач от 21-ия кръг в . " Червено-сините " записаха втора поредна турнирна победа и към този момент са на единствено една точка от излизане от зоната на изпадащите.
Бившите тимове на Кирил Десподов и Валентин Антов си спретнаха здрав и равносилен дуел, в който до последно не се знаеше какъв ще бъде изходът. До почивката двата отбора не съумяха да си вкарат голове, само че втората част стартира с попадение.
За потрес на домакините, Болоня откри резултата с гол на Рикардо Орсолини. В 71-ата минута Каляри възвърне равенството с попадение на Леонардо Паволети, а в четвъртата минута на добавеното продължение на мача Гастон Перейро открадна трите точки за своя отбор.
Така Каляри усили актива си на 16 точки, заемайки 18-о място - на една точка от 17-ия Венеция. Болоня пък остава на 12-о място с 27 пункта. В идващия кръг Каляри гостува на Рома, до момента в който Болоня посреща Наполи.
Източник: sportlive.bg