Отборът на Кадис поднесе една от изненадите на 28-ия кръг

...

Кадис шокира Атлетико у дома за първи успех в Ла Лига от миналия септември насам

Отборът на Кадис сервира една от изненадите на 28-ия кръг в Ла Лига, побеждавайки с 2:0 като хазаин Атлетико Мадрид.

За състава от Андалусия това беше едвам третия триумф от началото на сезон в испанското състезание и първи подобен от месец септември предходната година насам.

Големият воин за " Жълтата подводница " стана опитният Хуанми, който осъществя и двата гола за успеха на своя отбор.

Бившият футболист на Бетис и Реал Сосиедад откри резултата в 24-ата минута, когато се възползва от центриране Рубен Собрино и с глава прониза Ян Облак за 1:0.

Отново Хуанми пък оформи успеха за домакините в средата на второто полувреме, като този път халфът получи дълго подаване от Хавиер Ернандес Карера и в това време наказа неправилност на бранителя на " дюшекчиите " Габриел Паулиста.

След тази победа Кадис към този момент има в актива си 22 точки, само че към този момент остава в зоната на изпадащите на 18-ото място, до момента в който Атлетико Мадрид заема 4-а позиция в класирането с 55 пункта.