Отборът на Жирона се класира на четвъртфиналите за Купата на

...

Жирона е на четвъртфинал за Купата на Краля след успех над Райо Валекано

Отборът на Жирона се класира на четвъртфиналите за Купата на Краля в Испания. Каталунците надиграха Райо Валекано с 3:1 в среща от осминафиналите.

И четирите гола паднаха през първото полувреме. Кристиан Стуани откри в 15-а минута игра, а четири по-късно още веднъж той удвои от дузпа. Дейли Блинд направи 3:0 в 26-а минута. Ради Нека върна един гол за Райо в 36-ата минута.

Това бе 16-и следващ мач за тима на Жирона във всички шампионати без загуба.

Селта в профил Валенсия с 3:1 на " Местая ". Гостите от Виго поведоха с 2:0 с голове на Лука де ла Торе и Дувикас от дузпа до 18-а минута. Нова дузпа, този път в интерес на Валенсия, разреши на домакините дапсе върнат в мача след тъкмо осъществяване на Пепелу. В 80-ата минута гръкът Анастасиос Дувикас вкара втория си гол и затвърди успеха на Селта.

Реал Сосиедад отстрани от шампионата миналогодишния финалист Осасуна след победа с 2:0 в Памплона. Микел Оярсабал се разписа от дузпа в 57-та минута, а Микел Мерино оформи крайния резултат в надълбоко добавеното време.