Отборът на Жирона постигна сензационна победа с 2:1 при домакинството

...

Новак нанесе втора загуба на Реал в Примера

Отборът на Жирона реализира сензационна победа с 2:1 при семейството си на първенеца Реал Мадрид в среща от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Тимът от Каталуня стигна до триумфа, макар че още в 12-ата минута бе в ролята на догонващ, откакто Иско откри за гостите.

През второто полувреме обаче домакините стигнаха до цялостен поврат след попадения на Кристиан Стуани и Порту надлежно в 54-ата и 58-ата минути, като при втория гол на Жирона останаха съществени подозрения за засада.

До края на срещата каталунците удържаха задатъка си, записвайки втора поредна победа в шампионата. От своя страна Реал записа втора загуба от началото на сезона в Ла Лига, като отборът на Зинедин Зидан към този момент изостава на 8 точки от водача Барселона. /БГНЕС
Източник: bgnes.com