Отборът на Жирона отново показа забележителни способности и в късния

...

Жирона победи Атлетико Мадрид в самия край в мач със седем гола и хеттрик на Алваро Мората

Отборът на Жирона още веднъж сподели забележителни качества и в късния мач в сряда на Ла Лига се наложи над Атлетико Мадрид с 4:3 в добавеното време.

Жирона поведе в резултата с гол със страховит удар на капитана си Валери още в самото начало на срещата.

Националът на Испания и голмайстор на Атлетико Алваро Мората сподели, че е в чудесна форма и изравни след четвърт част игра. Бразилецът Савио и нидерландецът Дейли Блинд дадоха два гола преднина на каталунците преди почивката на мача.

През втората част Мората вкара два бързи гола, с което изравни още веднъж резултата и оформи своя хеттрик. И за двете попадения той получи асистенции от международния първенец с Аржентина Родриго Де Пол.

В първата минута на добавеното време на дуела мощен шут на Иван Мартин от Жирона направи вратаря на Атлетико Ян Облак беззащитен и домакините продължиха забележителната си серия.

Така Жирона резервира втората си позиция, като е с равни точки с водача Реал Мадрид и двата отбора към този момент имат задатък от 10 точки пред третия Атлетико Мадрид, който може да бъде изпреварен от Барселона довечера.