Отборът на Жирона, който е приятната изненада в испанската Ла

...

Жирона отново е на върха в Ла Лига след успех над Осасуна

Отборът на Жирона, който е приятната изненада в испанската Ла Лига от началото на сезона, не се спря и в Памплона, като реализира трагичен триумф над Осасуна с 4:2 в мач, изпълнен с обрати.

Иван Мартин изведе Жирона напред в 16-ата минута, само че Анте Будимир изравни за баските в средата на първата част. Голмайсторът на домакините Будимир вкара и второ попадение в 55-ата минута, с което изведе отбора си напред.

Каталунците изравниха 20 минути пради края посредством Артьом Довбик, а в 80-ата минута Виктор Циганков вкара и трето попадение за Жирона. В последната минута на добавеното време Алейш Гарсия оформи крайното 4:2 за гостите.

Така Жирона към този момент има 10 победи от 12 мача и излезе най-малко краткотрайно преди всичко в класирането.