Отборът на изпусна победата в 93-ата минута и завърши 1:1

...

Случаен и много атрактивен гол в 93-ата прободе Алавес и го лиши от зона ШЛ

Отборът на изпусна успеха в 93-ата минута и приключи 1:1 с гостуващия Леганес в ранна среща от неделната стратегия на Примера. Джонатан Кайери (18 - дузпа) откри за баските, а Джонатан Силва изравни в 93-ата, откакто негов опит за центриране приключи като прословут гол. При триумф на " Мендисороса " момчетата на Абелардо Фернандес щяха да се изравнят по точки с четвъртия Хетафе.
В 13-ата минута Сабин Мерино откри след чудесна контра на “лос пепинерос”. Той остана самичък против вратаря Фернандо Пачеко и стражът съумя да избие. В 16-ата съдията назначи дузпа за домакините за нарушаване на Унай Бустинса. Кайери означи от 11-те метра - 1:0. След почивката Алавес не сътвори задоволително рискове за втори гол. В същото време опитите на отбора от “Бутарке” бяха много плахи. В 93-ата шансът се усмихна на Лега. Силва опита да центрира отляво, само че ритна топката по този начин, че тя се озова в далечния горен ъгъл и беше неспасяема за вратаря Пачеко. Примера дивисион 31 кръг, неделя 7 април  Алавес 1:1краен резулат  Леганес