Отборът на Италия победи с 1:0 САЩ в приятелска среща,

...

Италия повали САЩ с гол в последните секунди

Отборът на Италия победи с 1:0 Съединени американски щати в другарска среща, играна в белгийския град Генк. Единственото попадение в мача означи Матео Политано в 94-ата минута.

Четирикратният международен първенец по футбол си заслужи успеха, откакто доминираше през целия мач. “Скуадра Адзура” освен, че владееше доста повече топката (73% от времето), само че и насочи редица удари по посока на противниковата врата - 17 против едвам 3 за американците. По всичко личеше, че това няма да е задоволително за триумфа довечера, само че влезлият в игра в 87-ата минута Политано порази противника с гол в последните секунди на 4-минутното добавено време.
A late strike by substitute #Politano sees Italy finish 2018 on a high! Great stuff! #ItalyUSA 1-0 #VivoAzzurro pic.twitter.com/rXXcwJzsA6
— Italy (@azzurri) November 20, 2018 Въпреки днешната победа, Италия продължава да се затруднява в отбелязването на попадения. От триумфа с 5:0 над Лихтенщайн на 11-ти юни 2017 година отборът е изиграл 16 срещи, в които единствено един път съумя да вкара най-малко два гола (при 2:1 над Саудитска Арабия на 28-и май тази година).