Отборът на Интер се наложи с разгромното 6:2 над Кротоне

...

Интер разби Кротоне

Отборът на Интер се наложи с разгромното 6:2 над Кротоне в мач от 15-ия кръг на италианската Серия А.

Головата фиеста започва още в 12-ата минута, когато Николо Дзанелато откри резултата за гостите. " Нерадзурите " обаче отвърнаха стремително и след положително подаване на Ромелу Лукаку Лаутаро Мартинес възвърне равенството.

След половин час игра Лука Мароне имаше нещастието да си означи автогол, с което Интер поведе в резултата. Секунди по-късно обаче Аркадиуш Реца се строполи в наказателното поле и завоюва дузпа за своя отбор. Точен от бялата точка бе Владимир Големич, който върна паритета. Така първата част завърши при резултат 2:2.
Интер обаче резервира шоуто за втората част. В 57-ата минута още веднъж Мартинес изведе отбора си напред в резултата.

Седем минути по-късно Лукаку повиши за 4:2 след страхотна самостоятелна демонстрация, а в 78-ата минута Мартинес оформи своя хеттрик.

Три минути преди края на постоянното време Ашраф Хакими също се разписа и подпечата успеха за своя отбор.

С осмата си поредна победа Интер се изкачи на първата позиция в класирането с 36 точки. Кротоне, от своя страна, остава на нежеланото предпоследно място с едвам 9 пункта.
Източник: fakti.bg