Отборът на Интер разби Наполи с 3:0 като гост в

...

Интер разби Наполи и си върна първото място в Италия

Отборът на Интер разруши Наполи с 3:0 като посетител в дербито от 14-ия кръг на Серия А. На стадион " Диего Армандо Марадона " в Неапол домакините започнаха по-добре и преобладаваха през първото полувреме, като в 36-та минута гредата избави " нерадзурите " след мощен удар на Матео Политано.

Минути преди почивката гостите поведоха в резултата след ужасно осъществяване на Хакан Чалханоглу от далечно разстояние. Това попадение даде звук на второто полувреме, в което играчите на Симоне Индзаги преобладаваха и стигнаха до нови два гола посредством Николо Барела и Маркъс Тюрам.

По този метод Интер си върна първото място от Ювентус и към този момент има две точки повече от своя съперник. От своя страна Наполи, първенци от предишния сезон, записа четвърто проваляне вкъщи от началото на акцията и към този момент изостава с 11 точки от първото място. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg