Отборът на Интер продължава съревнованието с големите фаворити за Скудетото

...

Драма на Джузепе Меаца - Интер повали Дженоа с гол в края

Отборът на Интер продължава съревнованието с огромните любимци за Скудетото - Наполи и Ювентус. " Нерадзурите " реализираха своя пети триумф от началото на Качлото, откакто трагично надиграха Дженоа с 1:0. Селекцията на Лучано Спалети не показва звезден футбол, само че въпреки всичко се добра до трите точки след късен гол на Данило Д " Амбризио.

Победата остави Интер на третото място в Серия " А ", до момента в който " грифоните " към момента са в зоната на изпадащите. Неизползвана запаса за гостите остана българският национал - Андрей Гълъбинов.

Лацио съкруши Верона с 3:0 като посетител
Чиро Имобиле още веднъж свети при класика на Лацио (ВИДЕО)

Нападателят с два гола при триумфа над Верона

Двубоят на " Джузепе Меаца " можеше да започва със стремително попадение за домакините. Докато противникът им към момента свикваше със обстановката на терена, бързо подаване към Перишич приключи с доста рисков изстрел, минал на сантиметри от горната греда на Перин.

Снимка 314208
Източник:

Последваха скучни мигове, през които Интер и Дженоа по този начин и не можеха да се изненадат с нещо по-опасно. За отбелязване беше една любопитна обстановка в средата на полувремето, когато Мауро Икарди се върна до личното си наказателно поле, с цел да направи съдбоносен шпагат, момент преди топката да стигне до дебнещия на съвършена позиция Роси.

В 40-ата минута сензационният младок Пиетро Пелегри още веднъж можеше да попадне под светлините на прожекторите. 16-годишният таран отигра едно центриране с глава, само че ударът му не притежаваше задоволително старание. Малко по-късно, някогашният състезател на Милан - Адел Таарабт опита да подсети за себе си с шут от междинна отдалеченост, който принуди Ханданович да избива в ъглов удар.

Сампдория скалпира Милан на
Сампдория скалпира Милан на " Луиджи Ферарис "

Втора загуба за " росонерите " през сезона

До почивката Интер също получи своята съвършена опция за попадение. Удар от границата на наказателното поле на Брозович обаче срещна гредата.

Втората част стартира с свръхестествен пропуск за Дженоа. Стефано Оменога се оказа непокрит наоколо до Ханданович, само че авантюристичното му воле мина над очертанията на вратата.

Интер въпреки всичко дочака своя късмет и нанесе победоносния си удар в 87-ата минута! Жоао Марио центрира от корнер. Появилите се като запаси за гостите Милиоре и Ригони оставиха Д " Амброзио да откри своето място в дребното вратарско поле и с глава хвърли в делириум хилядите на " Джузепе Меаца ".

Снимка 314209
Източник:

Видимо ядосани от късното попадение, " грифоните " изпуснаха своите нерви и прибързано играта напуснаха Оменога и Таарабт с директни червени картони.

В идващия кръг Интер има привидно елементарно посещение на Беневенто, до момента в който Дженоа приема Болоня.

Ювентус победи Торино с 4:0
Ювентус разруши Торино в градското дерби (ВИДЕО)