Отборът на Интер поведе с пет точки на върха в

...

Интер си тръгна само с точка от Генуа

Отборът на Интер поведе с пет точки на върха в класирането на Серия А, откакто направи тъждество 1:1 при гостуването си на Дженоа в мач от 18-ия кръг на шампионата.

На " Стадио Луиджи Ферарис " в Генуа всичко най-интересно се случи в минутите преди почивката, като в 42-та нападателят Марко Арнаутович даде преднина на " нерадзурите ", а в добавеното време централният бранител Раду Драгушин изравни за домакините. През второто полувреме не паднаха повече голове и двата отбора поделиха точките.

По този метод Интер към този момент има 45 точки, пет повече от втория Ювентус, който довечера ще има опцията да се приближи на две точки от съперника си за купата, в случай че победи Рома вкъщи. Дженоа заема 13-та позиция в подреждането с актив от 20 точки.