Отборът на Интер постигна победа с 2:0 при визитата си

...

Интер постигна победа при визитата си на шампиона на Чехия

Отборът на Интер реализира победа с 2:0 при визитата си на Виктория Пилзен в мач от втория кръг на група С в Шампионската лига.

„ Нерадзурите “ откриха резултата на „ Доосан Арена “ в 20-ата минута, когато Хоакин Корея комбинира с Един Джеко отляво в наказателното поле на домакините, а босненският нападател с диагонален удар по земя се разписа в далечния низък десен ъгъл на вратата, защитавана от Индрих Станек.

Италианците взеха решение изхода на срещата в 70-ата минута, реализирайки второ попадение. Голмайсторът Джеко изведе отдясно в пеналтерията на чешкия първенец Дензъл Дъмфрис, който с удар около тялото на излезлия напред пазач Станек се разписа в далечния десен ъгъл на неговата врата.

Десетина минути преди този момент Виктория остана с човек по-малко на терена поради директния червен картон на Павел Буха, който влезе жестоко в краката на Николо Барела.

В класирането Интер е трети с актив от три точки, до момента в който Виктория Пилзен заема последното място без извоювана точка.