Отборът на Интер постигна комфортна домакинска победа с 2:0 срещу

...

Интер излезе втори в Серия А след лесна домакинска победа над Лече

Отборът на Интер реализира удобна домакинска победа с 2:0 против Лече в дуел от 25-ия кръг на италианската Серия А.

„ Нерадзурите “ откриха резултата на стадион „ Джузепе Меаца “ в 29-ата минута, когато Дензъл Дъмфрис направи мощен самостоятелен рейд по левия фланг и подаде паралелно в наказателното поле на гостите към Николо Барела, който задържа, финтира неприятелски защитник и върна топката обратно за Хенрих Мхитарян. Арменецът със мощен фалцов изстрел от придвижване прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Владимиро Фалконе.

Домакините удвоиха преднината си шест минути след началото на второто полувреме след нова аситенция на Димфрис. Този път нидерландецът проби по десния фланг и пусна паралелно подаване по земя в пеналтерията на Лече, където Лаутаро Мартинес стреля от статична позиция, пращайки топката в близкия ляв ъгъл на стража Фалконе.

В класирането Интер има събра актив от 50 точки и се изкачи на второто място, на три пункта пред третия Лацио и на цели 15 зад водача Наполи. Лече заема 15-ото място с 27 точки.