Отборът на Хофенхайм постигна чиста победа с 2:0 в домакинството

...

Хофенхайм подчини без проблеми Херта

Отборът на Хофенхайм реализира чиста победа с 2:0 в семейството си на Херта в първи конфликт от 10-ия кръг на немската Бундеслига. Попаденията означиха Андрей Крамарич в 19-ата и Себастиан Руди в 36-ата минута.

Домакините не срещнаха особени компликации в срещата и съумяха да поведат още в 19-ата минута, когато след дълго разиграване Илас Бебу чудесно пропусна топката за Андрей Крамарич в наказателното поле и нападателят стреля във вратата за 1:0.

В 36-ата минута Хофе провежда нова рискова офанзива, при която изстрел на Роберт Сков се отби от гредата, само че топката попадна в Себастиан Руди, който я прати в мрежата за 2:0.

В 76-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Дедрик Боята влезе рисково в краката на противник и получи пряк червен картон.

С тази победа Хофенхайм събра актив от 14 точки и се изкачи до 7-ото място в класирането, до момента в който Херта остава 11-ата позиция с 12 пункта в актива си.