Отборът на ХК “Албатрос Бургас триумфира с шампионската титла в

...

“Албатрос Бургас” триумфира с шампионската титла в хандбала

Отборът на ХК “Албатрос Бургас ” победи с шампионската купа в шампионата по хандбал при младежите до 19 години. Във финала на тридневната конкуренция на провелия се Държавен шампионат в спортна зала „ Орловец “ - Габрово, присъединяване взеха ХК " Интер " - Благоевград, ХК " Локомотив " - Горна Оряховица, ХК " Добруджа " - Добрич, ХК " Шумен-61 " - Шумен, ХК " Полюс ТМ " - Плевен и ХК " Албатрос " - Бургас.

След поредицата от безапелационни победи в зона " Тракия " и първото място в зоналния шампионат, в предварителната група се постановиха над здравите тимове на ХК " Локомотив " - Г.Оряховица 43:37. В този мач се отличиха Димо Георгиев с 15 гола и капитанът на тима Марио Марев с 10 други.

В срещата с ХК " Шумен 61 " стартира много крепко и до известно време след началото на първия съдийския сигнал мачът вървеше гол за гол. След мобилизацията и екипността, която беше основана, мачът пое в друга посока за бургазлии - 41:31. Отново М.Марев се отличи с повече реализации,а точно 15 гола.

Мачът сред нашите момчета и тези на ХК " Добруджа " беше отъждествен като " край ", тъй като единствено момчетата от Добрич съумяха да поведат възпитаниците на Валери Чекичев и съвсем цяло първо полувреме беше по този начин. След точни указания и повече от чудесна спортна дисциплинираност, хандбалистите от " Албатрос " съумяха да изравнят и по този начин приключи първото полувреме 20:20. Мобилизирани, стимулирани и заредени със спортна завист във второто полувреме, бургазлии демонстрираха за какво са станали държавни първенци. Поведени от капитана на националния тим М.Марев, който се разписа 20 пъти във вратата на ХК " Добруджа ", отборът ни затвори мача с 39:34.

Финалната среща с хандбалистите от Плевен протече също нажежено. С разлика от 5 гола на полувремето албатросите поеха глътка въздух и успокоение. Събраха сили за второто полувреме и по този начин натрупаха още спомагателна разлика във финалната среща 39:34. С изключителна игра се отличи разпределителят на бургазлии Кристиан Андонов, който беше и най-полезния играч (MVP) за тима със 7 гола. Малко повече бяха попаденията на Димо Георгиев - 12. С изключителна игра се отличи бургаският пазач на хандбалния тим Димитър Петков. Не по-малко значими включвания направи другия вратар Виктор Зехирев.

Така след 4 победи,купата на Държавния шампионат за 19-годишни се насочи към Бургас.