Отборът на Хетафе временно намери място в топ 4 на

...

Хетафе се шмугна в зона Шампионска лига

Отборът на Хетафе краткотрайно откри място в топ 4 на Ла Лига след домакинска победа с 2:1 над Райо Валекално в кастилски конфликт от 25-ия кръг. Хайме Мата (28) и Хорхе Молина (68) се разписаха за наслада на публиката на “Колисеум Алфонсо Перес”. Попадение на Раул де Томас (58) не стигна за точка на “пчеличките”. Момчетата на Пепе Бордалас избутаха Севиля от четвъртото място преди дуела на андалуския отбор с Барселона. Домакините действаха по-нападателно и остроумно през първото полувреме. В шестата минута Мата падна в наказателното поле, след което не последва сигнал за нарушаване. В 28-ата “сините” откриха резултата след фино състояние за засада. Дмитри Фулкие се отскубна отдясно на ръба на разрешеното и върна в наказателното поле за “седмицата” на домакините. Мата задържа топката, откри кулоар за удар и наказа стража Столе Димитриевски. След консултация с ВАР попадението беше зачетено. В 41-ата Хорхе Молина също осъществя, само че повторенията демонстрираха, че има засада, поради което резултатът е резервира 1:0. В 58-ата гостите от “Вайекас” стигнаха до равнене посредством звездата си. Раул де Томас означи за 1:1 след шут от 19 метра, при който вратарят нямаше добра видимост и закъсня с плонжа. Десет по-късно Франсиско Портийо се освободи от двама и пусна брилянтен пас към Хайме Мата. Номер 7 на Хета подаде настрана за Молина и опитният нападател осъществя съвсем на празна врата - 2:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 25 кръг, събота 23 февруари  Хетафе 2:1краен резулат  Райо Валекано