Отборът на Хетафе се наложи с минималното 1:0 над Майорка

...

Хетафе се възползва от грешката на Атлетико и отново е в топ 4

Отборът на Хетафе се наложи с минималното 1:0 над Майорка в дуел от 26-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата падна в 67-ата минута и бе дело на Неманя Максимович.

Гостите преобладаваха през цялото първо полувреме, само че по този начин и не доближиха до рискова обстановка пред вратата на Маноло Рейна.

През втората част Огенекаро Етебо стреля, само че Рейна извади добър инстикт и предотврати попадението.

В 67-ата минута обаче стражът нямаше какво да стори и Неманя Максимович изпрати топката в мрежата му.

В добавеното време на срещата Салва Севиля си изкара и червен картон за неспортментско държание, макар че даже не бе на терена.

С тази победа Хетафе съумя да се върне в топ 4 на класирането и към този момент има 45 точки. Майорка пък продължава да е в зоната на изпадащите с 22 пункта.