Отборът на Хетафе постигна комфортна победа с 2:0 като гост

...

Хетафе се завърна на победния път срещу опашкар

Отборът на Хетафе реализира удобна победа с 2:0 като посетител на Уеска в дуел от 32-ия кръг на испанската Ла Лига. И двете попадения осъществя Енес Юнал.

Той откри резултата след 20 минути игра, откакто вкара отбита топка от вратаря след удар с глава на Хайме Мата.

В 52-ата минута още веднъж Юнал удвои след прекрасен удар от отдалеченост. Той получи топката отляво в половината Уеска от Джене, след което напредна, освободи си пространство за пукотевица и с превъзходен удар отвън наказателното поле откри долния ляв ъгъл на вратата.

С този триумф Хетафе прекъсна серията си от 7 следващи срещи без победа и събра 34 точки на 15-ата позиция. Уеска е предпоследен, 19.и, с 27, на три точки от избавителната зона.

¡FINAAAAL en el El Alcoraz! 0-2

¡Victoria importante a domicilio ante un rival directo!